ASUS Kabylake

Vylepšené SKYLAKE procesory a zbrusu nové Z270 a H270 základní desky.

Asus připravil především herní modely určené procesorům Core 7. generace Kaby Lake, ale zvládnou i starší Skylake. Těšit se můžeme také na technologie, jako je 5-Way Optimization, Pro Clock a třetí generace T-Topology, dále podsvícení AuraSync, se synchronizovanýmih RGB diodami na různých komponentách a také o podpoře 3D tištěných součástí. Asus uživatelům umožní také na 3D tiskárně vytvořit třeba speciální rámeček pro ventilátor, jenž bude chladit M.2 SSD.

Asus Maximus IX Extreme má velice zajímavou výbavu v podobě vodního bloku, který pokryje nejen MOSFETy, ale také procesorový socket. Asus také uvádí, že na desce (Maximus IX Apex) byl dosažen rekord v přetaktování procesorů Core, což se týká Core i7-7700K chlazeného tekutým dusíkem.

Asus uvádí, že k dosažení vysokých frekvencí pomohou technologie Pro Clock a T-Topology. První slouží k vyhnání základní frekvence (BCLK) na 425 MHz i výš a funguje ve spolupráci s TPU (TurboV Processing Unit), která má zajistit přetaktování procesoru na 5,4+ GHz. T-Topology se zase stará o paměti DDR4 a zde Asus běžnému uživateli slibuje takty přes 4133 MHz.

U 3D tisku, budou dostupné CAD soubory s modely budou k dispozici na 3D Printing Store. Může jít například o krytky SLI můstku, držák ventilátoru, logo ROG nebo různé držáky pro kabely.